O ručníkovém dni

12. května 2017 v 12:12 | Lexie |  Ručníkový den
Čauky! Vítejte na téhle stránce, kde se dočtete spoustu věcí... Teď bych ale chtěla napsat něco o ručníkovém dni. A tady to máte:

Ručníkový den se slaví 25. května na počest Douglase Adamse a jeho Stopařova průvodce Galaxií (též Stopařův průvodce po Galaxii). V tento den se nosí na rameni nebo přes krk ručník. Proč ručník? Ručník je totiž nejdůležitější výbavou každého správného stopaře (ne toho, co hledá stopy, ale toho, který stopuje auta nebo vesmírné lodě).

Poprvé se ručníkový den konal roku 2001 a od té doby se pořádá pravidelně. U nás se v tento den konají speciální srazy v Praze a v Brně.

Popis ručníku podle Stopařova průvodce

"Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Karkrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale zato značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím můžete utřít, pokud vám ještě připadá dost čistý.
Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Z jakéhosi záhadného důvodu, když nějaký paďour (paďour=ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má při sobě ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, repelent, výbavu do deště, skafandr atd. apod. A nejen to! Rád stopaři půjčí kterýoliv ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou "ztratil". Onen paďour si totiž pomyslí, že te, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou Galaxií, žil v drsných podmínkách, přespával v brlozích, porval se s osudem, překonal všechny obtíže, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat." A tady máte fotografii z ručníkového dne 2011 (zdroj: http://dorfl.rajce.idnes.cz/Rucnikovy_den_2011/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Svatá celebrita Svatá celebrita | E-mail | Web | 14. května 2017 v 10:07 | Reagovat

*-* *-* Ano, pravdu má lidová moudrost
Nedostatek existenčních zdrojů je zde od počátku vzniku života, a tak zde uspěje jenom to, co je silnější a chytřejší. Evoluční vývoj je následkem boje o to co milujeme a potřebujeme, nejkrutější boj o existenci je u hmyzu, proto hmyz dosáhnul dokonalosti. I ty musíš bojovat o to, co miluješ a potřebuješ, pokud vyhraješ tak získáš zdroje ke svojí existenci na nějaký čas. Boj se mění podle situace, ve které se nacházíš, někdy musíš bojovat více tělesně a jindy zase více duševně. V boji uspěješ jenom tehdy, pokud budeš silný a chytrý, nespoléhej se na pomoc druhých a na štěstí.
Silný a chytrý je ten, kdo je neustále správně tělesně a duševně aktivní, tam kde není aktivita, tam je i nedostatek a bída. V přirozeném prostření je snadné být správně tělesně a duševně neustále aktivním, problémem je, že často se dostáváme do nepřirozeného prostředí. Obrazně je nepřirozené prostředí jakýmsi květináčem, ve kterém jsi zakořenil a tak jste závislí na zalévání a hnojení, jež provádí majitel květináče. Přirozené prostředí je volná příroda, kde jsi zakořenil a příroda se stará o zalévání a hnojení, zde jsi ale vystaven velikému existenčnímu tlaku.
Jde o to být ve správný čas na správném místě, a zde konat to co je správné, jenom tak uspěješ v boji o existenční zdroje. Falešné autority jsou jako falešné peníze, a tak jako trestáme toho, kdo platí falešnými penězi, tak musíme i trestat lidi, jež nám místo pravé autority, poskytují falešnou autoritu. Falešná autorita slibuje zázraky a nemožné, pochopitelně že svoje sliby nesplní, jí jde jenom o to, aby ona získala nadbytek toho, co miluje a potřebuje, jde většinou o peníze a výhody.
V přírodě je nám dobře, protože zde je vše pravé, nejsou zde falešné napodobeniny, vše je zde originál, čím více je zde falešnosti, tím více máme problémů. Začíná to už v dětství, kdy zde jsou falešné pohádky a dospělí nám neřeknou pravdu o lásce a světě který nás obklopuje, a to je zásadní chyba, ze které vychází náš život. Civilizace proměnila člověka v loutku, kterou ovládají peníze a výhody; politika, obchod, věda, to je falešné loutkové divadlo, kde jsou nám servírovány lži.
Nejhorší je, když jsme falešní sami k sobě, a neřekneme si pravdu o sobě, a nedokážeme být přirozenými a smát se loutkovému divadlu, jež nás obklopuje. Ovce bečí, že zde málo pastvy je. Vlk vyje, že zde malého zisku dosahuje. Svině se sviní zde o koryto bojuje. Každý zde nespokojený je, protože on jenom falešnou loutkou zde je. Když něco nevíme tak na to myslíme, třeba nevíme, proč je zde ekonomická a ideologická krize, díky níž máme mnoho problémů.
Vše v nás a okolo nás je systém, který je ve vztazích s jinými systémy, pokud zde jsou chyby, tak zde jsou i krize, protože systémy nedělají to, co mají dělat. Svět kde existujeme je v pohybu, a tak se zde neustále mnohé mění, to co bylo dříve správné, to zítra bude chybné, nezbývá nám než to přijmout a správně se přizpůsobovat změnám. Dříve bylo správné, že se postavil hrad a ten měl, hradí stráž, jež jej hlídala před nepřáteli.
Dneska už staré hrady nepotřebují, hradí stráže, přesto ale mnohé hrady dosud hradní stráže mají? Čím to je, že se to co je staré nenahrazuje novým, proč třeba okamžitě nenahrazujeme staré normy a staré autority novými? To staré zapustilo většinou do systému hluboké kořeny a není snadné to odstranit i s kořeny, a zasadit tam to nové. V přírodě je vše pod přirozenou kontrolou, a ona automaticky zlikviduje to staré, a tak je to rychle nahrazené novým.
Stará centrální ideologie, jež byla sociální se musí nahradit decentralizovanou ideologií, jež bude likvidovat vše co je nenormální, a tak už nebude potřeba hradní stráže, ani rituály a náboženství, nebo jiné zbytečnosti. Stará forma učení z knih, se nahradí virtuální GVKB realitou, napojenou na internet, starý tělesný sex nahradíme novým GVKB duševním sexem. Naše smysly vyhodnocují mnohé, a pokud se jim něco líbí, berou to jako ideální, jenže ne vše je ideální a tak je zde snaha to změnit k lepšímu.
Oheň nám poskytl světlo a teplo, díky němu se náš život změnil a tak začala naše cesta za realizací ideálního GVKB světa pro náš lidský druh. Jedna věc je mít představy a sny o ideálním životě, pro nás a pro druhé, druhá věc je teoretické představy realizovat tak, aby se nám zde lépe žilo. Máme se zde dobře díky tomu, že se nám podařilo mnohé mít zde pod kontrolou. Problémem je, že se občas něco naší kontrole vymkne, a má to pro nás, nebo pro společnost zlé následky.
Pokud jsme chudí, myslíme na to jak být bohatí, jenže zbohatne zde ten, kdo má štěstí a výhody, následkem je závislost na mnohém, závislost nás proměňuje v bezvýznamné loutky. Loutky věří v dětství na pohádky, a když dospějí, začnou zase věřit v ideologie, jež jsou; náboženské, sociální, politické, vědecké, fantastické, atd. Svět ve kterém lidské loutky žijí to je nemocnice, v této nemocnici není nikdo zdravý, a tak zde nemocný léčí nemocné. Díky bohu, se smát druhým mohu, tak to je, že ten druhý blázen je.
To moje osobní GVKB meditace, zde je, ten kdo mi ji ukradne, tomu mozek z hlavy vypadne. Dneska jsem se setkal v Praze na Staroměstském náměstí s lidmi, jež milují sektu Kršna, měli tam veliký alegorický vůz, a lidi jej pomalu táhli směrem na Václavské náměstí a zpět. Před 23 lety jsem žil 9 měsíců ve Francii, na zámku sekty Kršna, a tak mi toto setkání připomnělo minulost, tenkrát jsem byl zvědavý a dneska už nejsem zvědavý.
Abychom cokoli mohli pochopit, musíme se k tomu přiblížit, a přiblížit se k problematice sekty Kršna, to je dlouhá cesta a málokdo dojde u ní do cíle. Jako technicky založený člověk, vnímám všechny ideologie náboženské a politické jako psychické programy, podle kterých by lidé měli žít a zakladatelé jsou programátoři našich mozků. Programátor se snaží něco nastavit tak, aby to konalo automaticky to, co on chce a to je problém, pokud jde o veliký a složitý program.
Jediná cesta je program zmenšit a zjednodušit, což se snadno řekne, ale těžko naprogramuje, základem ideologie je jednoduchá kvalitní GVKB idea, které lidi snadno porozumí a tak jí uvěří. Idea je snaha učinit program ideálním pro uživatele, problémem je že když jednomu druhu uživatelů vyhovíte, tak jiné uživatele rozzlobíte, není bohužel ten programátor, co by se zavděčil všem. Zakladatel sekty Kršna vycházel z toho, že pokud budou lidé mravně lepší, než jsou, změní se nemravná konzumní společnost logicky časem k lepší komunistické společnosti, jenže tato utopistická naivní teorie, v praxi bohužel nefunguje.
Lidi byli a budou vždy odpovídat času a prostoru, kde dlouhodobě žijí, pokud se čas a prostor změní k lepšímu, tak se i k lepšímu časem změní i lidi. Změnit čas a prostor k lepšímu lze jenom díky práci duševní a hmotné, jak si to zde jako lidi uděláme, tak si zde i budeme žít. Jde o to dostat pod kontrolu vše, co milujeme a potřebujeme natolik, že na to často myslíme, jde nejvíce o; výhody, jistoty, sex, peníze, vlastnictví, popularitu, drogy, informace, programy, atd. Slouží nám to, co máme pod správnou kontrolou, a vládne nám to, co nemáme pod kontrolou, jde o: výhody, sex, peníze, drogy, informace.
GVKB umělá inteligence a GVKB roboti, brzo začnou kontrolovat; výhody, sex, peníze, drogy, informace, atd. Ale to už jsem v tom, co bude, a ty nerozumíš zatím ani tomu co zde dnes je. Pokud uděláme chybu tak si ji uložíme do paměti, a snažíme se o to, abychom ji už neopakovali. Dokud zde budou lidi, do té doby zde budou i chyby, takový je život, každý občas chybuje, a z chyb se poučuje. Je mnoho druhů chyb, a je možné tyto chyby nejrůznějšími způsoby rozdělit a utřídit, abychom o nich věděli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama